Historia i podstawowe informacje

O firmie

Grupa POLONUS, do której należymy, powstała w 1981 roku. PSPG Polska sp. z o.o. jako spółka córka wydzieliła się w 2006. Od samego początku do obecnej chwili naszym najważniejszym obszarem w którym się poruszamy jest bardzo szeroko rozumiana sfera BHP. Na obrzeżach naszej działalności znajduje się handel materiałami BHP, jesteśmy nawet generalnymi dystrybutorami kilku światowych marek na rynek polski. Jednak rdzeniem naszej działalności jest oprogramowanie zarządzające. Jako pierwsi na świecie zaczęliśmy tworzyć oprogramowanie globalnie zajmujące się wszystkimi kwestiami BHP w większych jak i średnich firmach a to wszystko zaczynaliśmy w czasach gdy głównym problemem był brak komputerów w większości firm. Częścią składową tego większego systemu są automaty BHP.

Nasz pierwszy prototyp Kazika – urządzenia wydającego środki ochrony indywidualnej powstał w 2007 roku. W jego tworzeniu współpracowaliśmy z biurami konstruktorskimi we Francji. Od tamtej pory nieustannie udoskonalamy wszystkie aspekty działania maszyny oraz przede wszystkim jego oprogramowania zarządzającego próbując osiągnąć założoną przez nas perfekcję funkcjonowania obu tych elementów składowych. Równocześnie poszerzaliśmy możliwości aranżacji Kazika aby dostosować go do potrzeb jak największej grupy wymagających odbiorców. Dużą uwagę przywiązujemy do automatyzacji i utrzymania ruchu, stworzyliśmy również oprogramowanie i automat zarządzający wydawaniem i odbiorem narzędzi Mietek.

Po zdobyciu doświadczenia w budowie systemów zarządzających oraz automatów postanowiliśmy rozpocząć działalność w niszy jaką dostrzegliśmy w branży pralniczej. Od 2013 tworzymy rozwiązania systemowe mające na celu umożliwienie pralniom nadzorowania i optymalizacji obrotu praniem na wszystkich poziomach usługi. Jesteśmy jedynym w Polsce i jednym z niewielu w Europie w pełni niezależnym producentem automatycznych urządzeń wydających oraz przyjmujących odzież. Nasze rozwiązania sprawdzają się idealnie dla odzieży barierowej szczególnie w szpitalnych tzw. śluzach czystych, w których muszą być zachowane niezwykle wysokie standardy czystości i bezpieczeństwa. Znajdują również zastosowanie w firmach w których strój spełnia nie tylko funkcje odzieży roboczej.